Anasayfa | Hakkımızda | Eğitimler | Eğitmenler | Etkinlik Takvimi | Medya | Bize Ulaşın
  Eğitmenler
 
Mustafa Kartal

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar akademisi Şan Bölümünü bitirdikten sonra Opera yüksek bölümüne devam ederek Şan ve Nefes eğitimini Prof. Güzin Gürel ile sürdürdü. İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu yeterlilik sınavına girdi, kazandı. 1979 senesinde kadrolu devlet sanatçısı unvanı ile sanat hayatına başlayan Mustafa Kartal, günümüze kadar sergilenen birçok opera, operet, müzikal ve konserlerde yer aldı ve yer almaya devam etmektedir.

ICF Coaching Master eğitimi alarak kişisel gelişim çalışmalarını sürdürdü. Pranayama ve Kokyu ho nefes ekolleri üzerine araştırmalar yaparak "Nefesin Sihirli Gücü" isimli kitabını hazırladı. Daha sonra kendi geliştirdiği Holoterapi Nefes ekolünü anlatan "Nefes Terapisi" isimli kitabı Sistem Yayıncılık’tan yayınladı. Konservatuar, müzik okulları ve yüksek okullarda ders kitabı olarak kabul edilen "Ses Teknikleri" kitabını hazırladı. "Birşey Değişir Herşey Değişir", "Nefesle İyileşme", "Nefes Farkındalığı" ve son olarak “Nefes Alma Sanatı” isimli kitapları yine Sistem Yayıncılık’tan yayımlandı. 

Halen birçok dergi ve gazetelere, değişik portallara yazılar hazırlamakta, yaşam koçluğu, nefes eğitmenliği ve nefes terapistliği yapmakta, yurt içinde ve yurt dışında seminerler vermekte, nefes teknikleri atölyeleri düzenlemektedir.

 
 
Meryem Ebru Sezen

1978 yılında Ankara' da doğdu. İlk ve orta öğretimine Ankara ve İstanbul'da devam etti. SDU Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirdi. Ardından B.U'nde başladığı Kuantum Fiziği ve Kuantum Mekaniği üzerine yüksek lisansını yarıda bırakarak Psikoloji bilimine yöneldi. SCU'de Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı'nı "Holoterapik Nefesin Bilinçaltına Etkisi" üzerine tez çalışmasıyla tamamladı.

Kişisel gelişime çok erken yaşlarda konuyla ilgili kitaplar okuyarak başladı. NLP, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Holoterapi ve Nefes Koçluğu eğitimlerini aldı. 2009 yılında Mustafa Kartal ile beraber Nefes Okulu’nu kurdu. Halen Nefes Okulu’nda yönetici ve eğitmen terapist olarak görev yapmaktadır. 

Jeoloji Mühendisi olarak kristallerin elektromanyetik alanındaki etkileri ve etkileşimleri üzerine çalışarak bu konuya yönelik teknikler geliştirdi. İngiltere' de bulunan Kristal Terapist Geoffrey Keyte ve Amerikalı Joshua Shapiro ile kristal enerjilerin kullanımı ve Kristalografi üzerine çalıştı. Kristallerin manyetik enerjileri üzerinde araştırmalar yaparak insan bilinci ve psikolojisi üzerindeki etkilerini yıllarca gözlemledi. Kristaller üzerindeki araştırmalarını önce Sistem Yayıncılık’tan sonra Ray Yayıncılık’tan çıkan "Sihirli Kristaller" kitabında toplayan Meryem Ebru Sezen, halen kristal ve değerli taş kullanımı üzerine konferanslar ve seminerler vermekte, eğitimler düzenlemektedir.

Para Haritası Analizi çalışmalarına insanların ihtiyaçlarından ilham alarak oluşturmuştur. Çalışmalarında kendi bilgisinden ve deneyimlerinden faydalanarak katılımcıya farklı bakış açıları sunmaktadır. Aynı zamanda nefes terapisti ve nefes eğitmeni olarak bireysel seans ve grup çalışmaları düzenleyerek, çeşitli kurumlarda konferanslar, seminerler ve interaktif eğitimler ile destek vermektedir. 

 

 
 
Dilara Altınkan

Ankara doğumlu olan Dilara ALTINKAN 1986 yılında İstanbul Kenan Evren Anadolu Lisesi’n den mezun olduktan sonra 1987-1991 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünde okudu. Ardından 1991-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.
Profesyonel iş yaşamına, D.F.K International Independent Auding Company’de Bağımsız Denetçi olarak işe başladı. Bu firma hisse senetleri borsada işlem gören firmaların mali tablolarının denetlenmesi ve SPK standartlarına göre hazırlanması işlemlerini yapmaktaydı. Kendisi de firmaların denetim işlemleri konusunda uzmanlaştı. Gelen teklif üzerine, Esbank T.A.Ş’de Uzman olarak göreve başladı ve kısa sürede Yönetici pozisyonuna kadar yükseldi. 6 yıl boyunca Esbank’ta çalıştı.

1995 yılında Antony Robins’ın “Sınırsız Güç” ve “İçindeki Devi Uyandır” kitaplarını okumasıyla Kişisel Gelişim alanına ilgi duymaya başladı. Kuantum Eğitim Danışmanlık’dan Quantum Temel Eğitiminin ardından Quantum Integral Medicine ve International Quantum Coaching’den Kuantum Yaşam- Öğrenci ve Kariyer Koçluğu eğitimlerini tamamladı. Nefes koçluğu eğitimini Mustafa KARTAL’dan aldı. Bilgi Vizyon Eğitim Danışmanlıktan Hafıza Teknikleri ve Hızlı Okuma Eğitmenlik eğitimini tamamladı. Aynı zamanda, E.F.T uygulayıcısı, Kundalini Reiki master ve Reiki 3-A eğitimini bitirmiştir.

Mart 2008’de kendi firması olan, EDAS Özel Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti’yi kurmuştur. Halen kendi firmasında eğitmen ve Profesyonel Koç olarak çalışmalarını sürdürmekte ve uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler vermektedir. Çok sayıda öğrenci ve yetişkine bireysel koçluk seansı yaparak bilgilerini danışanları ile paylaşmaktadır Livcon Research International ‘dan aldığı eğitimlerle ADVANCED MASTER TRAINER olarak eğitmenlik kariyerine devam etmektedir.

 
 
Banu Birtek

1971 yılında İzmir’de doğdu. İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde Büro Yönetimi bölümünü bitirdi. Ardından Berlin Marlis Grzymek-Laule Institute’ de Aile Terapistliği eğitimlerini aldı. 

 

1998 senesinde AİLE DİZİMİ eğitimini MarlİS Grzymek-Laule Enstitüsünde; Bert Hellinger metoduna göre Aile Dizimi, Mendell metoduna göre Çatışma Çalışması, Psikodrama ve NLP eğitimleri, Osho’nun öğrencisi Michael Barnett’ten Yüksek Farkındalık ve Enerji Çalışması eğitimleri aldı. Berlin’deki Osho merkezi MAUZ’ta Osho meditasyon teknikleri, yurtiçi ve yutdışında Reiki, Kundalini Reiki, EFT, Rasheeba, Deeksha, Homeopatı, Kinesiyoloji, Acmos, Voicing, Reconnection, Prana Şifa Enerjisi, Yoga, Müzik Terapi ve Nefes Teknikleri konularında eğitimler alarak uzmanlaşmıştır.

 

8 yaşında başladığı astroloji yolculuğunu Batı Astrolojisi, Karma Astrolojisi, Hint Astrolojisi ve Ruhsal Astroloji Eğitimleriyle taçlandırıp, yoluna Astroloji Danışmanlığı ve Eğitmenliğiyle devam etmektedir. Batı Astrolojisi Eğitimlerini Hakan Kırkoğlu'nun öğrencisi Zeynep Süzmen Şen ve Vatan Gazetesi Astroloğu Ayşegül Türker'den, Karma Astrolojisini Barış Özkırış'tan, Vedik Astroloji Eğitimlerimi Şebnem Ekşib'ten almıştır. 

 

Halen Nefes Okulu bünyesinde Aile Dizimi ve Astroloji alanında eğitmenler yetiştirmekte, seminerler, toplu grup çalışmaları, bireysel ve kurumsal formatta eğitimlerine devam etmektedir.

 

 
 
Reyhan Elmasri

17 Şubat 1966’da, Eskişehir’de doğdu. Kendi kişisel gelişimine Reiki ile başladıktan sonra zaman içinde NLP, EFT, TAT, yaşam koçluğu ve farklı enerji tekniklerini öğrenerek devam etti. En son Mustafa Kartal’dan Nefes Koçluğu ve Çocuk Nefes Koçluğu sertifikalarını aldı.  Uzun yıllar Procter & Gamble ve Egon Zehnder’de çalıştıktan sonra kurumsal hayatı tamamen bırakarak eşzamanlı olarak sürdürdüğü bireysel çalışmaları tam zamanlı olarak uygulamaya başladı. Dört yıldan beri Dubai’de yaşıyor, Istanbul ve Umman’da da çalışmalarını sürdürüyor.


Eğitim ve tecrübesiyle farklı teknikleri birleştirerek ortalama 4-5 seansta kişilerde genel iyileşme ve farkındalık alanında ciddi ilerleme elde etmelerine neden olan duygusal detoks programını yıllar once geliştirdi ve halen uygulamaktadır. Çalışanların mutluluğu ve kurumsal yaşamdaki ilişkilerde duygusal sağlığı iyileştirmek konularını temel alarak geliştirdiği workshop bulunmaktadır. Nefes teknikleri tabanlı verdiği eğitimler çalışanların bağlılığını arttırmayı, mutlu, yaratıcı ve üretken bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlayan organizasyonların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. 


Nefes Koçluğu, Enerji Teknikleri Uzmanlığı, Yaşam Koçluğu sertifikalarıyla Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’de hizmet veriyor. TNS, Wrigley, Nielsen, Summertown, PepsiCo, Ülker, Doğan Holding, Nestlé, ENOC hizmet verdiği kurumlar arasındadır. 

 
 
Selcan Akaslan

 

4 Mart 1984 tarihinde Ankara’ da dogdu. Ilkogretim ve lise hayatini Ankara’ da tamamladi. 2006 yilinda Gazi Universitesi Ilkogretim Matematik Ogretmenligi bolumunu basariyla tamamlayarak M.E.B tarafindan kadrolu ogretmen olarak atamasi ilk olarak Iğdır iline yapilmistir. 3 sene Iğdır’ da kalarak görevini tamamlayan Selcan Akaslan, ikinci ataması ile Istanbul’ da gorevine devam etmektedir.

Mustafa Kartal’ dan Nefes Kocluk Eğitimi, Çoçuk Nefes Koçluk Eğitimi ve Holoterapi Eğitmenliği Programı alarak kişisel gelişim sektörüne katıldı. Aynı zamanda Etkin Öğrenme ve Hafıza Teknikleri eğitimlerini alarak konusunda uzmanlaştı. Günümüzde Nefes ile zihin kontrolunu saglayarak ogrenme psikolojisi uzerinde arastirmalar yapmaktadir. Nefes teknikleri ile Matematik ogretimi uzerine calismalar yapiyor. Kurumumuzca duzenlenen Cocuk Nefes Atolyelerinde basariyla gorev almakta ve cocuklarin hayatlarinda vizyon ve farkindalik kazanmalarina katkida bulunmaktadir.

 
 
Ceyda Tekimay

 

Uludağ Üniversitesi, İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu.Reklam sektöründe Project Manager ve de Reklam Yazarlığı yaparken,Müjdat Gezen Sanat Okulu Actor Studio'yu tamamladı, tiyatro ve televizyon sektöründe profesyonel olarak çalıştı. Senaryo yazarlığı ve kısa metraj film çalışmalarından sonra yurt dışında, İsviçre’de master eğitimini tamamladı. Daha sonra yaptığı Uzak Doğu seyahatleri kendisi için bir tutku oldu ve uzun yıllar boyunca Tayland ve Singapur'da yaşadı. Aldığı Uzak Doğu eğitimlerinde Astroloji ve I Ching,Human Design - İnsan Tasarımı üzerinde çalıştı, sonrasında Türkiye'de Mustafa Kartal'dan Nefes Koçluğu, Holoterapi Nefes Terapisi ve de Çocuk Nefes Koçluğu Eğitimlerini aldı. International Human Design School (IHDS)’da eğitim almış ve halen bu konuda eğitimler ve seminerler vermeye devam etmektedir.

Çalışmaları; Nefes Terapisi, Holoterapi, Çocuk Nefes Koçluğu, Human Design (İnsan Tasarımı), Usui Reiki Eğitimleri  şeklindedir.

 

 

 
 
Abdullah Yılmaz

1967’de Adana’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, üniversite eğitimini SÜ Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. 

Daha öğrenci iken, üç yıl “Türkiye’de Yarın” gazetesinin  “Düşündüklerim” köşesinde güncel konularda yazdı. İki yıl Zaman gazetesinde muhabir olarak çalıştı. Aynı dönemde birkaç yayın evinde yayın danışmanlığı yaptı. 

Devlet okullarında, özel okullarda, sınava hazırlık kurslarında öğretmen, Hacettepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi, Sınav Dergisi’nde, üç yılı bölüm başkanlığı olmak üzere, altı yıl yazar olarak görev aldı. 

Hızlı Okuma, Öğrenmeyi Öğrenme Teknikleri ve NLP (Neuro Languistik Programming) alanlarında kendini geliştirdi.

Sınav Dergisi’nden, Bil-San Yayıncılık ve Vizyon Yayıncılık’tan sınava hazırlık alanlarında, konu anlatımlı, soru bankası ve cep kitapçığı olmak üzere altı kitabı yayınlandı.  

Eğitim alanında (eğitim amaçlı bulmaca, cd, interaktif eğitim siteleri… vb.), geliştirdiği Alternatif Düşünme Teknikleri, Soru Çözüm Teknikleri ve sınava hazırlık çalışmalarında farklı yaklaşımlar geliştirdi. Halen eğitim alanında ve İletişimde Etkili Dil Kalıpları alanlarında seminerler vermekte, Çeşitli dergilerde (Genç Gelişim, Genç Öğrenci…) birikimlerini paylaşmaktadır.

 
 
Dr.Murat Besler

1965 Duzce’de dogdu. 1988 Edirne Tip mezunudur. 15 yil boyunca hastanelerde ve Tip Merkezlerinde klinisyen olarak calismistir. 5 yildir Butuncul (Holistik-alternatif) Tip yontemleriyle ilgili Cin ve Kore’de onemli masterlardan egitim almistir. Dr.Murat Besler, Holistik Tip uzmanidir ve hicbir sekilde kimyasal ilaclar kullanmadan hastasina butik tedaviler yaparak iyilestiren bir hekimdir.

Aldigi egitimlerler:

Zen Terapisti, Zen Egitmeni, Biorezonans (titresim tip) Uzmanligi, Eriksonel ve Klasik Hipnoz, Renk terapisti, Meridyen Terapisi, Aile ve Sistem Dizimleri

 
 
Aslıhan Gökçen

Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünü bitirdi. Haldun Dormen Tiyatrosunda; Oyunculuk, Can ve Arsen Gürzap yönetiminde; Diksiyon - Fonetik, Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezinde; Sunuculuk - Spikerlik eğitimleri aldı.

2004 yılından bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurslarda ve kurumumuzda Diksiyon ve Beden Dili - Hitabet, Ses ve Nefes Teknikleri, İletişim ve Motivasyon alanlarında seminerler ve eğitimler vermektedir.

 
 
Etel Kıymaz

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun yıllar medya ve yayıncılık sektöründe çalıştıktan sonra kendi içine doğru bir yolculuğu başladı. Çeşitli eğitimler, seminer ve atölyelere katıldıktan sonra aslında kalbindeki mesleğin başkalarının hayatlarına dokunmak olduğunu anladı. Nefes Okulu’nda Sn. Mustafa Kartal’ın eğitmenliğinde katıldığı Sertifikalı Nefes Koçluk Eğitimi ve Sertifikalı Holoterapi Eğitimi Programları sonrasında nefes eğitmenliği yapmaktadır. Ayrıca kişisel gelişimin dünyaca ünlü ikonu Louise Hay’in yarattığı “Heal Your Life ® – Hayatınızı İyileştirin” isimli dönüşümsel kişisel gelişim seminerinin lisanslı eğitmenliğini de yapmaktadır. Halen yapmakta olduğu bireysel Holoterapi Nefes seanslarının yanısıra “Heal Your Life® (Hayatınızı İyileştirin)” eğitimleriyle, insanların yaşam kalitesini arttırma amaçlı çalışmalarına devam etmektedir. 

Aldığı diğer eğitimler:

*Access Consciousness® Bars Uygulayıcısı Eğitimi

* Beki İkala Erikli – Meleklerle İletişim Eğitimi

* Metin Hara – İllizyonu Aşmak

* Metin Hara – İç Ben

* Niagara Wellness – Youniversity Kendini Tanıma Yolculuğu 1. – 2. – 3. & 4. Dönem

* Özlem Oskay ile Mindfullness Eating eğitimi - Bilinçli Mutfak Atölyesi 

 
 
Bülent Süzer

1976 yılında Tokatta doğan Bülent SÜZER, İlkokulu Tokatta, Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamladı.  Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Isı Transferi Bölümünden 2001 yılında yüksek lisansını tamamladı.  Meslek yaşantısına Maya İnşaat firmasında başladıktan sonra MTM Mühendislik firmasında saha mühendisliği görevini yürüttü. Sonraki iş hayatında Bureau Veritas firmasında Kalite Başdenetçiliği ve Operasyon Müdürlüğü yaparak hizmet sektöründe yöneticilik ve eğitmenlik  yaptı. Burada Tahribatsız Muayene, Kalite Yönetimi konularında eğitimler aldı.  Halen  kendi sektöründe 2012 yılı ihracat şampiyonu olan  CVS RM firmasında Kalite Yönetim  Müdürü olarak görev yapmakta ve kurumsal süreçleri yönetmektedir.

Yöneticilik süreçlerinde  Liderlik, Takım Ruhu, Empatik iletişim, Kurumsal Süreç, Kalite Yönetim Sistemleri, Yaşam Koçluğu, Nefes Koçluğu, Holoterapi, Kuantum eğitimleri aldı. Endüstrinin çeşitli kollarında ve hizmet sektöründe kurumsal yönetim ile ilgili  seminerler ve eğitimler vermekle birlikte Yöneticilik, Liderlik konularında makaleler yazmaktadır.

 
 
Sevil Şatana

2000 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu.  Eczacılık mesleğini icra ederken kişisel gelişim yolculuğuna 2002 yılında Nlp ile tanışarak başladı. 2002-2005 yılları arasında NLP, iletişim – ilişkiler, özsaygı, geçmişin gölgeleri, doğru karar alabilmek, pi-ki eğitimlerini alarak yaşam okulu mezunlarından oldu.

2005-2008 yılları arasında satış eğitimleri, Nlp master eğitimi, nefes eğitimleriyle gelişimine yatırım yapmaya devam etti. Ayrıca; Yaşam Koçluğu, Certified Coach, Certified Coach Trainer, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, NLP Trainer, Hipnoz Practitioner, Hipnoz Trainer, Quantum Practitioner, Quantum Activist, Quantum Trainer ve

Öğrenci Koçluğu eğitimleri vermektedir. Bireysel koçluk, Nlp, kuantum ve hipnoz hizmetleri vermekte, Quantum Drama ve Aile Dizilimi çalışmaları yapmaktadır. 

İstanbulda yaşamakta ve kişisel gelişim yolculuğuna devam etmektedir.


 
 
Sezaver Seçki

1960 yılında Adana’da doğmuştur. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. İngilizce Öğretmenliğinden emeklidir. Ömür boyu öğrenmeye olan inancı ve psikolojiye olan merakı nedeniyle çeşitli eğitimlere katılmıştır. Uygulamalı olarak aldığı bu eğitimleri Evrensel Yasalarla sentezleyerek “Holoskopik Düşünce Tekniği” adı altında bütünleştirmiş ve konuyla ilgili eğitmen yetiştirmeye başlamıştır. 2005 yılından beri seminerler vermekte ve bireysel danışmanlık yapmaktadır. Çalışmalarını Adana ve İstanbul’da sürdürmektedir. Geçmiş Yaşam Regresyon uygulayıcısıdır. Eğitimini Radianced Ev' de, Psikoterapist Andy Tomlinson’dan almıştır. Uluslararası (İBRT)  onaylı Past Life Regression Academy diplomasına sahiptir. Konuyla ilgili Hayatlar Arası Hayat, doğum travmaları vb. ileri teknikleri takip ederek kendini geliştirmeye devam etmektedir. Aynı zamanda Kuantum Düşünce Tekniği Eğitmeni, EMEIH Hipnoz uygulayıcısı, INLPT NLP Master, Reiki Master, EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), EET (Duygusal Güçlenme Tekniği) uygulayıcısıdır. Diğer yandan, karşılaştığı ilginç vakaları kitaplaştırmaya, edindiği içgörüleri yağlı boya resim olarak tual'e aktarmaya ve karma sergilere katılmaya devam etmektedir. 

2010 yılında kendi imkânlarıyla bastırdığı ilk kitabı 2012 yılında, ‘Kaderimize Yön Veren Evren Yasaları’ adıyla Sınır Ötesi’nden yayınlanmıştır. 2013 ve 2014 yıllarında Ray Yayıncılıktan 'Ben Ne Anlatıyorum, Bilinçaltım Ne Anlıyor', ile 'Kendini Yönetme Sanatı' adlı iki kitabı daha yayınlanmıştır.

 
 
Işıl Yörenç Yurdakan

1963 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve yüksek öğretimlerini  İstanbul'da tamamladı. Kişisel gelişim çalışmalarına Doğan Canku' dan aldığı ve 5 sene süren yoga eğitimi ile başlamıştır. Nefes ve çeşitli manyetik şifa enerjileriyle çalışmak ilgi alanlarına dâhildir.

Astroloji eğitimine Yasemin Boran'dan ders alarak başladı. Bir yıl süren çalışmadan sonra Ümran Ensari' den 2 sene devam eden Modern Astroloji eğitimi almıştır. Halen klasik astroloji eğitimi devam etmektedir.

Maltepe Nefes Okulu'nda temel ve ileri seviye astroloji dersleri vermekte ve kişiye özel harita yorumları yapmaktadır. Çeşitli kurumlarda düzenlenen astrolojik yorum etkinliklerinde ve seminerlerde aktif olarak yer almaktadır.

 
 
Nesrin Gençaydın

1953 yilinda Elazig’ da dunyaya geldi. Akademik eğitimini Ankara ve İstanbul' da tamamlamıştır. Meditasyon yapmaya 1996 yilinda Raja Yoga ile basladi ve ardından Yogesh hocadan dersler aldı. Birçok enerji sistemleriyle master konumda calismalar yapmistir. Tibet canaklari ile İngiltere’ de Frank Purry sayesinde tanişti ve kendisinden dersler aldi. Son 3 yildir profesyonel olarak Tibet canaklari ile bireye ve gruba yonelik ses terapi calismalari devam etmektedir.

 
 
Ümit Gürel

İngiltere’ de " Blackheat School of Art " ta güzel sanatlar okudu. Okul sonrasında Michail Chernega stüdyosunda resim çalışmalarına devam etti  ve " Ananda Marga " cemiyeti ile Hintli öğretmenler eşliğinde 3 yıl boyunca Hint yogası ve meditasyon teknikleri üzerine çalıştı.

Ardından Anadolu Aydınlanma Vakfı’ nın bünyesinde, "Doğu ve Batı felsefeleri" çerçevesinde 10 yıl devam eden "Sürekli Farkındalık" çalışmalarına katıldı. Amerika’ da Massachussetts Kushi Enstitüsü’ nde "Makrobiotik Leadership ve Shiatsu" okulunu başarıyla tamamladı.

2008 yılından beri Makrobiotik beslenme mutfak eğitimleri, Makrobiotik beslenme danışmanlığı ve Shiatsu terapileri alanlarında seminerler, bireysel seanslar ve eğitimler vermektedir. 

 
 
Işıl Evrim Akgün

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında Yüksek lisansı yaptı. Aynı dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin sahne sanatları/-yaratıcı drama ve diksiyon eğitimlerini içeren programından da mezun oldu. 8 senedir Turkuvaz Dergi grubunda editörlük yapıyor. Türkiye’nin önde gelen isimlerinden NLP-Liderlik-Metin Yazarlığı-Meleklerle İletişim ve Holoterapi Nefes eğitmenliği eğitimleri aldı.

Mutlulukkonsepti.com isimli sitenin kurucusu ve Trend Topic isimli programın sunucusudur. 2013 yılının şubat ayında  “Soyadım Mutluluk” isimli kişisel gelişim kitabını çıkardı. En çok satanlar arasında yer alan kitapta aşk ve ilişkilerle ilgili olumlamalara yer veriliyor.

 
 
Ebe Asude Oflaz

1955 yılında, Ankara´da doğdu. İstanbulda büyürken öğrenimimi 1974´te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ebe Okulu´ndan mezun olarak bitirdi. Çalışmaya SSK Okmeydanı hastanesinde başladı, daha sonra Alman, İstanbul, Şifa, Güzelbahçe, Çevre, Jinemed ve Avusturya Hastanelerinin doğum ve yeni doğan servislerinde çalıştı. Kurucu ve sorumlu hemşire olarak 1993 yılından 2000 yılına kadar Koç Üniversitesi Sağlık Merkezi´nde çalıştı ve emekli oldu.

1992 yılından bu yana “Holistik Tıp”la ilgilenmeye başladı ve pek çok değerli öğretmenden yurt dışı ve yurt içinde ders aldı, kurslara ve seminerlere katıldı. 35 yıllık deneyim ve bilgilerini; Bugün Halk Eğitim Merkezlerinde “sağlık” öğretmenliği ve 2007 yılında kurduğu Hamile Okulu´nda, bebek bekleyen anne ve baba adayları ile paylaşma hayallerini gerçekleştiriyor. Nefes Okulu’ nda da anne ve baba adaylarına bebek dogum oncesi hazırlık ve dogum sonrası bebek bakimi egitimleri vermeye devam etmektedir.

 
 
Emin Baykırkık

15 Ocak 1947’de Akhisar ‘ da doğdu. 1970’ de TRT İstanbul Radyosu Çocuk Kulübünde görev aldı. 1971’ de İstanbul İktisadî Ticarî İlimler Akademisini bitirdi. 1972‘ de Diyarbakır Radyosu’na spiker olarak atandı. 1975‘ de Askerlik sonrası TRT İzmir Radyosu’nda göreve başladı. 1991’de İstanbul Radyosuna atandı. 1992’de Diksiyon –Fonetik, Spikerlik –Sunuculuk Derslerine Yasemin Kumral Dershanesi’ nde Başladı. 1994’ de TRT İstanbul Televizyonunda “ Gün Başlıyor ” programını sundu. 1995’den itibaren TRT İstanbul Televizyonunda belgeseller sunmaya başladı.

1996’dan itibaren Pera Güzel Sanatlar, Marmara Radyo TV Anadolu Teknik Lisesi ve TÖMER ‘de diksiyon – fonetik dersleri verdi. Özel okul, şirket ve bankalarda gruplara “Etkili Sunuş Teknikleri” seminerleri düzenledi. 17 Mart 2006’da TRT’den Başspiker olarak emekli oldu. Halen İTÜ Konservatuar,  İTÜ SKM, İÜ Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Üniversitesi UZEM, Aşiyan Musiki Derneği, İletişim Akademisi, TRT ÇED’ de Diksiyon-Fonetik, Spikerlik - Sunuculuk dersleri ve İstanbul Barosu’ nda  Diksiyon-Fonetik Seminerleri veriyor.

 
 
Coşkun Nehir

19.12.1957 yılında doğdu. Müziğe küçük yaşlarda mandolin ve keman çalarak başladı. İlk-orta-lise yıllarında Ankara, Tekirdağ, Mersin, Samsun illerinde solo konserler ve oda orkestrası konserleri verdi. 1978-1979 öğrenim yıllarında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünü birincilikle bitirdi. Dünya gençlik orkestrasında kemanıyla Türkiye'yi temsil etme olanağı buldu. 1982-1983 öğrenim yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Bölümünü bitirdi.1983 yılından beri İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Opera Sanatçısı olarak görev almaktadır.

1983-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümünde bireysel söyleme ve Şan dersi öğretmenliği yapmıştır ve halen bu görevine devam etmektedir. 2002 yılı başından 2003 yılı Şubat ayına kadar ve 2005-2007 yılları arası İstanbul Devlet Opera ve Balesinde protokol müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Çocuk oyunlarında, solo ve koro rollerde görev almıştır.

Yetişkinlerde müzikle psikolojik tedavi, ses telleri bozuklukları ve tedavisi, mesleğinde sesini kullanan kişilerin daha verimli olması için özel çalışmaları vardır. Nisan 2010 tarihinde Doğa Kolejleri tarafından başlatılan ve devam eden okullar arası çok sesli koro yarışmasının daimi jüri üyesidir. Nefes Okulu’ nda şan egitimi, doğru ve etkili konuşma, ses teknikleri, ses tellerinin iyileştirilmesi konularında konferanslar ve seminerler vermekte, eğitimler düzenlemektedir.

 
 
Açelya Akkoyun

31 Aralık 1972 tarihinde Adana’da doğdu. Fenerbahçe Lisesini ve MSÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirdi. Konservatuvar yıllarında girdiği İstanbul Şehir Tiyatroları’nda, altı yıl çeşitli oyunlarda rol aldı. Theope, Mösyö Butterfly, Kırmızı Pabuçlar, Hüner, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Palyaço Prens, Yavru Kimin, sanatçının oynadığı bazı oyunlardır.

1989’da Zülfü Livaneli ile birlikte Güneş Topla Benim İçin adlı müzik klibinde, 1994’de ise Ayhan Baran’la birlikte Türkiye’nin ilk opera klibinde rol aldı. Akkoyun, aynı yıllar televizyon dizilerinde de oynamaya başladı. 1992’de Son Söz Sevginin, 1993’de Çakalların İzinde, yine aynı yıl Suçlu Kim, 1995’de Mirasyediler, ve 1995’de Sessizlik adlı sinema filminde rol aldı. Akkoyun tiyatro, sinema ve dizi filmlerinin yanı sıra reklam filmlerinde de oynadı. Bunlardan bazıları: Pril, Luna, Akbank, İş Bankası ve Yeni Yüzyıl’dır.

1995 yılında 4x4 adlı yarışma programı ile sunuculuğa başlayan başarılı sanatçı, daha sonra 1998 Adana Film Festivali’ni ve 1999, 2000 Antalya Film Festivali Onur Ödülleri’ni sundu. 1994’de başladığı Mahallenin Muhtarları ve 1997’de başladığı Böyle mi Olacaktı adlı diziler ise televizyonlarda devam etmektedir. Çocuktan Al Haberi adlı yarışmanın sunuculuğunu yapan Akkoyun, 1998 yılında tiyatro ve sinema sanatçısı Civan Canova ile evlenerek, 2004 yılında bu evlilikleri bitmiştir. Mustafa Kartal’ dan Nefes Koçluğu Eğitimi’ni alarak kişisel gelişim dünyasına adım atmıştır. Halen Nefes Teknikleri Eğitmeni olarak Nefes Okulu’nda görev yapmakta ve seminerler vermektedir. Şu anda evli ve bir kız çocuk annesidir.

 
 
Tuana Yücel

23 Kasım 1991 yılında İstanbul’da doğdu. 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite yılları boyunca Markafoni, Beymen, Shaya, Coca Cola İçecek gibi birçok farklı firmada yaptığı stajlarla sektörel deneyimler edindi. 2018 yılında Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 

İki ortak olarak iki yıldan fazla süredir faaliyet gösteren Box of Luv Flowers isimli markayı kurmuş ve özel tasarım kutularda ithal çiçekler tasarlayarak girişimcilik serüvenine ilk adımı atmıştır. Tuğana aynı zamanda sosyal medyada influencer olarak markalarla işbirlikleri yapmakta ve bireysel olarak da aktif rol almaktadır. Kişisel gelişime olan ilgisi sebebiyle Sn. Mustafa Kartal ile Sertifikalı Nefes Koçluk Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak, bu alanda bireylere ve kurumlara seminerler ve eğitimler ile destek olmaktadır.

 

 
 
Yasemin Koçer

 1967 yılında İzmir, Karşıyaka doğumludur. Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra eğitim hayatıma İngiltere’de özel sertifika programlarına katılarak devam etti. Mesleki hayatı boyunca aile eğitim seminerleri, çocuk inceleme değerlendirme - yönlendirme, bireysel terapiler ve aile terapileri konularında çalışmalar yaptı. Dikkat eksikliği, hiperaktivite konusunda Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan ile birlikte çalışarak çeşitli yöntemler geliştirip uygulamalar yaptı.  Çocuk eğitimi ve ergen eğitimi konularında eğitimler alarak çocuklarla da çalışmaya başladı. Sınav kaygısı, ÖSS koçluğu, ders çalışma alışkanlığı - tekniği eğitimleri konularında çalışmalar yapmaktadır.  

İlaveten Taksim Tıp Merkezi ve Alpha Tıp Merkezi’nde psikiyatrlarla yaptığı çalışmalar sırasında Zekâ Testleri, Algı Testleri, Gelişim Testleri vb. gibi ihtiyaç duyulan testlerin uygulama eğitimlerini tamamlamıştır. Nefes Okulu kurumunda eğitim ve seminerler vermekte, bireysel ve grup çalışmalarına devam etmektedir. “Mutlu yaşamanın anahtarı kendi elimizde biz klinisyenler sadece o anahtarı bulmanıza destek olabiliriz” inancıyla yol almaktadır. 


 
 
Ümran Özen

1983 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun oldu.  

İşaret Dili Öğreticiliği ve Tercümanlığı Eğitimi aldıktan sonra çeşitli kurumlarda İşaret Dili Eğitmenliği yapmaya başladı. Deaflympics 2017, 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Tercüman olarak görev aldı.

Bioenerji Şifa çalışmalarına yönelerek bu konuda uzmanlaştı. Sonrasında Mustafa Kartal Nefes Okulu Eğitimlerine katılarak Nefes Koçluğu, Nefes Terapistliği ve Çocuk Nefes Koçluğu Eğitimlerini başarıyla tamamladı.  Halen Nefes Okulu bünyesinde bireysel ve grup nefes eğitimlerinde görev almaya ve uzman olduğu konularda seminerler vermeye devam etmektedir. 

 
 
Mediha Dur Çelen

1982 yılında Mersin’de doğdu. Kurumsal alanda uzun süre görev aldıktan sonra Psikoloji bilimine ve kişisel gelişime yoğun ilgisi sebebiyle sektör değiştirerek Nefes Koçluğu, Holoterapi Eğitmenliği, Çocuk Nefes Koçluğu, Hamile Yogası, Bioenerji ve Access Bars eğitimlerini aldı. 

Halen Nefes Okulu bünyesinde bireysel ve grup seanslarını yönetmekte, kurumsal alanda seminerler ve eğitimler vermeye devam etmektedir. 

 

  Duyurular
  + tümünü listele

  Referanslar

  E-Bülten'e Katıl!
Eğitim, hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olmak olmak için lütfen E-Bülten’e katılın!

  Haftanın Yazıları
KORONA VİRÜSÜNDEN ETKİLENMEMEK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Mustafa Kartal
14/03/2020
"İZİN VERME" MANİFESTOSU

Mustafa Kartal
20/09/2017
Kalp Atış Sayısı Yaşam Süresini Belirliyor

Mustafa Kartal
28/07/2016
  + tümünü listele

  Kitap & DVD
Nefes Teknikleri - Mustafa Kartal

''İyi bir nefes almanın karşılığı olabilecek hiçbir vitamin, ilaç veya yiyecek yoktur.'' Mustafa Kartal   Nefesini kontrol etmeyi başaran insan; kendini tan...
  + tümünü listele

| Sosyal paylaşım ağlarımız

 
 
Nefes Okulu Kişisel Gelişim ve Farkındalık Atölyesi
Tüm hakları saklıdır. 2023 ©
Tel: 0216 352 21 60 | GSM: 0541 201 94 77 | E-mail: info@nefesokulu.com