Anasayfa | Hakkımızda | Eğitimler | Eğitmenler | Etkinlik Takvimi | Medya | Bize Ulaşın
  Eğitmenler
 
Mustafa Kartal

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar akademisi Şan Bölümünü bitirdikten sonra Opera yüksek bölümüne devam ederek Şan ve Nefes eğitimini Prof. Güzin Gürel ile sürdürdü. İstanbul Devlet Opera ve Balesinin açmış olduğu yeterlilik sınavına girdi, kazandı. 1979 senesinde kadrolu devlet sanatçısı unvanı ile sanat hayatına başlayan Mustafa Kartal, günümüze kadar sergilenen birçok opera, operet, müzikal ve konserlerde yer aldı ve yer almaya devam etmektedir.

ICF Coaching Master eğitimi alarak kişisel gelişim çalışmalarını sürdürdü. Pranayama ve Kokyu ho nefes ekolleri üzerine araştırmalar yaparak "Nefesin Sihirli Gücü" isimli kitabını hazırladı. Daha sonra kendi geliştirdiği Holoterapi Nefes ekolünü anlatan "Nefes Terapisi" isimli kitabı Sistem Yayıncılık’tan yayınladı. Konservatuar, müzik okulları ve yüksek okullarda ders kitabı olarak kabul edilen "Ses Teknikleri" kitabını hazırladı. "Birşey Değişir Herşey Değişir", "Nefesle İyileşme", "Nefes Farkındalığı" ve son olarak “Nefes Alma Sanatı” isimli kitapları yine Sistem Yayıncılık’tan yayımlandı. 

Halen birçok dergi ve gazetelere, değişik portallara yazılar hazırlamakta, yaşam koçluğu, nefes eğitmenliği ve nefes terapistliği yapmakta, yurt içinde ve yurt dışında seminerler vermekte, nefes teknikleri atölyeleri düzenlemektedir.

 
 
Meryem Ebru Sezen

1978 yılında Ankara' da doğdu. İlk ve orta öğretimine Ankara ve İstanbul'da devam etti. SDU Jeoloji Mühendisliği bölümünü bitirdi. Kişisel gelişime çok erken yaşlarda konuyla ilgili kitaplar okuyarak başladı. NLP, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Holoterapi ve Nefes Koçluğu eğitimlerini aldı. 2009 yılında Mustafa Kartal ile beraber Nefes Okulu’nu kurdu. Halen Nefes Okulu’nda yönetici ve eğitmen terapist olarak görev yapmaktadır. 

Jeoloji Mühendisi olarak kristallerin elektromanyetik alanındaki etkileri ve etkileşimleri üzerine çalışarak bu konuya yönelik teknikler geliştirdi. İngiltere' de bulunan Kristal Terapist Geoffrey Keyte ve Amerikalı Joshua Shapiro ile kristal enerjilerin kullanımı ve Kristalografi üzerine çalıştı. Kristallerin manyetik enerjileri üzerinde araştırmalar yaparak insan bilinci ve psikolojisi üzerindeki etkilerini yıllarca gözlemledi. Kristaller üzerindeki araştırmalarını önce Sistem Yayıncılık’tan sonra Ray Yayıncılık’tan çıkan "Sihirli Kristaller" kitabında toplayan Meryem Ebru Sezen, halen kristal ve değerli taş kullanımı üzerine konferanslar ve seminerler vermekte, eğitimler düzenlemektedir.

Para Haritası Analizi çalışmalarına insanların ihtiyaçlarından ilham alarak oluşturmuştur. Çalışmalarında kendi bilgisinden ve deneyimlerinden faydalanarak katılımcıya farklı bakış açıları sunmaktadır. Aynı zamanda nefes terapisti ve nefes eğitmeni olarak bireysel seans ve grup çalışmaları düzenleyerek, çeşitli kurumlarda konferanslar, seminerler ve interaktif eğitimler ile destek vermektedir. 

 

 

  Duyurular
  + tümünü listele

  Referanslar

  E-Bülten'e Katıl!
Eğitim, hizmet ve etkinliklerimizden haberdar olmak olmak için lütfen E-Bülten’e katılın!

  Haftanın Yazıları
KORONA VİRÜSÜNDEN ETKİLENMEMEK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Mustafa Kartal
14/03/2020
"İZİN VERME" MANİFESTOSU

Mustafa Kartal
20/09/2017
Kalp Atış Sayısı Yaşam Süresini Belirliyor

Mustafa Kartal
28/07/2016
  + tümünü listele

  Kitap & DVD
İzin Ver Olsun - Mustafa Kartal

İstediğiniz her şeyi yaşamınıza çekmeye başlamanız ve istemediğiniz şeyleri de yaşamınızdan uzak tutmanız adına pratik uygulamalar hazırladım. Bu pratikleri en az 60 gü...
  + tümünü listele

| Sosyal paylaşım ağlarımız

 
 
Nefes Okulu Kişisel Gelişim ve Farkındalık Atölyesi
Tüm hakları saklıdır. 2024 ©
Tel: 0216 352 21 60 | GSM: 0541 201 94 77 | E-mail: info@nefesokulu.com